Policjanci udaremnili wyłudzenie 54.000 złotych kredytu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wyłudzenie 54.000 złotych kredytu

Data publikacji 06.04.2018

Zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu usłyszał w wolskiej komendzie 47-letni mężczyzna. Tomasz K. został zatrzymany przez stołecznych policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 47-latek posłużył się sfałszowanym dokumentem mającymi świadczyć o zdolności kredytowej, starając się o pożyczkę finansową. Funkcjonariusze udaremnili dokonanie przestępstwa.

Skuteczne działania policjantów z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej stołecznej policji pozwoliły zapobiec wyłudzeniu ponad 54 tysięcy złotych na szkodę jednego z banków.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który zgłosił się po kredyt w wysokości 54 tys. złotych. Do dokonania oszustwa 47-latek posłużył się sfałszowanym dokumentem mającymi świadczyć o zdolności kredytowej, który złożył wraz z wnioskiem o przyznanie pożyczki finansowej.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w banku przed wypłaceniem umówionej kwoty. Tym samym funkcjonariusze zapobiegli dokonaniu przestępstwa. Podejrzany usłyszał  zarzut usiłowania oszustwa. Za ten czyn grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ms