Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spłoszeni przez pokrzywdzonego, zatrzymani w pościgu przez policjantów

Data publikacji 13.03.2018

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa podczas pościgu doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Sprawcy, spłoszeni przez właściciela pojazdu, odrzucili łup o wartości ponad 2 tysięcy zł. i uciekli. Okazało się, że jeden z mężczyzn był poszukiwany listem gończym, drugi z nich miał na sumieniu jeszcze dziewięć innych podobnych zdarzeń. Podejrzani już usłyszeli zarzuty.

Po godzinie 7 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie o tym, że doszło do próby włamania do pojazdu.  Funkcjonariusze ustalili, że właściciel pojazdu zauważył jak dwaj mężczyźni szabrują pojazd. Spłoszeni, odrzucili walizkę z elektronarzędziami i uciekli. Policjanci natychmiast udali się w poszukiwaniu sprawców.  Chwilę po tym, zauważyli ich. Ci, widząc funkcjonariuszy podjęli próbę ucieczki. Policjanci od razu zareagowali  i w pościgu zatrzymali 47-letniego Krzysztofa K. i 40-letniego Tomasza K.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Dchodzeniowcy gromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że Krzysztof K. jest poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Drugiemu z mężczyzn, Tomaszowi K. policjanci udowodnili jeszcze inne podobne zdarzenia do których doszło w styczniu br. polegających na kradzieży z  włamaniem do pojazdów. Łupem było wszystko to co było wartościowe w pojeździe, a łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na kwotę ok. 40 tysięcy zł.

Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Dodatkowo Tomasz K. usłyszał jeszcze dziewięć zarzutów kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms