Nękał swoją ofiarę, teraz odpowie za stalking - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nękał swoją ofiarę, teraz odpowie za stalking

Data publikacji 09.03.2018

Zarzut stalkingu usłyszał w komendzie na Woli Wojciech W. Z ustaleń jakie posiadali policjanci, wynikało, że mężczyzna od sierpnia ubiegłego roku uporczywie nękał pokrzywdzoną, wysyłał jej liczne sms, dzwonił wielokrotnie i nachodził w miejscu zamieszkania i w pracy. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stalking. Z ustaleń jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że pokrzywdzona była nękana przez swojego oprawcę już od sierpnia ubiegłego roku. Mężczyzna wielokrotnie dzwonił do pokrzywdzonej, wysyłał jej sms i nachodził ją w miejscu zamieszkania i  w pracy. Zaniepokojona i zdenerwowana kobieta w końcu zaalarmowała o wszystkim Policję.

Funkcjonariusze, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili 40-latkowi zarzut stalkingu. Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ms