Poszukiwany dwoma listami gończymi z pięcioma zarzutami - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany dwoma listami gończymi z pięcioma zarzutami

Data publikacji 07.03.2018

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o groźby karalne wobec byłej żony, groźby wobec mieszkańców, uszkodzenie ciała i wywieranie wpływu na czynności policjantów. 38-latek próbował ukryć swoją tożsamość podając inne dane personalne ponieważ okazało się, że był poszukiwany dwoma listami gończymi w celu odbycia kary dwóch lat więzienia. Podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów karnych.

Do zdarzenia doszło na terenie Bemowa. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna grozi byłej żonie nożem i jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam 38-latek krzyczał do policjantów i nie chciał wykonywać ich poleceń. Przy tym okazało się, że mężczyzna groził innym współmieszkańcom oraz wobec jednego użył siły fizycznej i zadawał mu ciosy pięściami po głowie oraz ciele.

Pijanego mężczyznę, mającego ponad dwa promile alkoholu w organizmie, policjanci  zatrzymali i doprowadzili do policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna próbował ukryć swoją tożsamość podając inne dane personalne ponieważ był poszukiwany dwoma listami gończymi w celu odbycia kary dwóch lat więzienia za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego, podejrzany 38-latek usłyszał pięć zarzutów karnych dotyczących gróźb karalnych, uszkodzenia ciała i wywierania wpływu na czynności policjantów. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ms