Zarzuty za pobicie na tle narodowościowym - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za pobicie na tle narodowościowym

Dzięki skutecznym i profesjonalnym działaniom policjantów z Woli, przy zaangażowaniu stołecznych funkcjonariuszy, doszło do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o pobicie dwóch obywatela Ukrainy z uwagi na ich przynależność narodowościową. Do zdarzenia doszło w autobusie, gdzie pokrzywdzeni zostali zaatakowani przez mężczyznę, który, zadawał im ciosy pięścią w głowę, w wyniku czego odnieśli oni obrażenia ciała. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych, w prokuraturze podejrzany usłyszał zarzut pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim.

Kilka dni temu policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie o tym, że w autobusie linii 109 doszło do pobicia dwóch obywateli Ukrainy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzeni oczekując na autobus na przystanku mieszczącym się przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej, kiedy wchodzili do autobusu, jeden z nich został odepchnięty ciałem przez jakiegoś mężczyznę. Kiedy autobus ruszył, ten sam mężczyzna podszedł do nich i ich zaatakował, zadając im ciosy pięścią w głowę, publicznie wyzywał z uwagi na ich przynależność narodowościową, w obecności innych pasażerów. Mężczyzna wybiegł, kiedy autobus zatrzymał się, na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zabrała pokrzywdzonych do szpitala.

Policjanci z poszczególnych wydziałów z komendy na Woli niezwłocznie zajęli się sprawą i rozpoczęli śledztwo. Dzielnicowi prowadzili rozpoznanie i ustalenia w swoich rejonach służbowych, kryminalni gromadzili wiedzę operacyjną. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny, śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu, ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia. W działania aktywnie włączyli się również stołeczni funkcjonariusze. Policjanci wytypowali mężczyznę i podjęli obserwację w miejscach, gdzie mógł się on pojawić. Około 18.00 funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który był w ich zainteresowaniu. 27-latek wpadł w pobliżu sklepu przy ul. Deotymy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali do prokuratury. Tam został również doprowadzony 27-latek. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim. Przestępstwo na tle dyskryminacji zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów