Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa namierzyła podejrzanych o kradzież i odzyskała skradziony łup

Dzielnicowa z komisariatu Policji na Bemowie, mając dobre rozpoznanie w rejonie, ustaliła dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru. Przy pomocy kolegów z rewiru zatrzymała 19 i 21–latka. Skradziony rower został odzyskany. Podejrzani już usłyszeli zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komisariatu na Bemowie zgłosił się pokrzywdzony, który zawiadomił o kradzieży roweru. Dokładnie opisał okoliczności kradzieży. Okazało się, że rower został skradziony z klatki schodowej, jego wartość oszacował na kwotę ok. 800 zł. Policjanci wykonali czynności i zabezpieczyli monitoring.

Dzielnicowa zapoznając się ze zdarzeniami w dzielnicy, przejrzała nagranie monitoringu w tej sprawie. Od razu zajęła się ustaleniem tożsamości mężczyzn mogących mieć związek z kradzieżą. Niedługo po tym ustaliła, że jeden z nich przebywa na terenie Bemowa, drugi na terenie Bielan. Dzielnicowi zatrzymali obu mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. U jednego z nich, w mieszkaniu znajdował się skradziony rower.

Dochodzeniowcy, po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili podejrzanym zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Teraz odzyskany rower wróci do właściciela. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów