Zatrzymany do kradzieży - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany do kradzieży

Data publikacji 02.02.2018

Zarzuty karne dotyczące kradzieży usłyszał w wolskiej komendzie 38-latek. Mężczyznę namierzyli wolscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu i zatrzymali na terenie innej dzielnicy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że 38-latek podejrzany jest o kradzież elektronarzędzi oraz pieniędzy z pokoju hotelowego. Łączne straty zostały oszacowane na kwotę ponad 5 tys zł. Mężczyzna z przesłuchania trafił do zakładu karnego na trzy lata.

Do komendy na Wolę wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży. Z okoliczności sprawy wynika, że sprawca  z terenu budowy skradł elektronarzędzia o wartości pok. 3 tys zł. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Okazało się, że przebywa on na terenie jednego z powiatów w garnizonie stołecznym. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna ma związek z kradzieżą pieniędzy do której doszło w  pokoju hotelowym, a łupem było ponad 2700 zł.

38-latek wpadł w ręce policjantów. Do zatrzymania doszło na terenie innej dzielnicy. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty karne dotyczące kradzieży. Po przesłuchaniu trafił prosto do zakładu karnego na trzy lata, ponieważ był poszukiwany w celu odbycia kary więzienia za inne przestępstwa.

ms