Okradł znajomego, usłyszał zarzuty - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł znajomego, usłyszał zarzuty

Data publikacji 29.01.2018

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i kradzież z włamaniem. Funkcjonariuszy powiadomiła ekspedientka, która zauważyła, że mężczyzna płaci za towar kartą nienależącą do niego. Z ustaleń wynika, że sprawca wykorzystując nieuwagę znajomego okradł go, po chwili za pomocą skradzionej karty dokonywał transakcji. 28-letni Karol B. już usłyszał zarzuty.

Policjanci z wolskiej komendy zostali powiadomieni o tym, że jakiś mężczyzna dokonuje w sklepie płatności kartą nienależącą do niego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności sytuacji i zatrzymali 28-latka. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna wykorzystał nieuwagę znajomego, okradł go zabierając mu portfel wraz z dokumentami i kartą bankomatową. Kiedy wyszedł z mieszkania natychmiast udał się do najbliższego sklepu, gdzie kupił alkohol i papierosy. Na to zareagowała ekspedientka, która sprawdziła, że karta, którą mężczyzna zapłacił za towar, nie należy do niego.

Karol B. trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Teraz może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms