Włamywacze zatrzymani, policjanci odzyskali łup - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze zatrzymani, policjanci odzyskali łup

Data publikacji 12.01.2018

Skuteczne działania policjantów z Woli doprowadziły do zatrzymania dwóch osób podejrzanych o kradzież z włamaniem oraz odzyskania łupu pochodzącego z przestępstwa. Funkcjonariusze, po chwili poszukiwań wpadli na trop kobiety i mężczyzny mających związek ze sprawą. Oboje już usłyszeli zarzut. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy zostali powiadomieni o tym, że w klubie na terenie dzielnicy doszło do włamania skąd został skradziony sprzęt. Wartość strat została oszacowana na łączną kwotę ok.15 tys zł. Policjanci udali się w poszukiwaniu sprawców. Niedługo po zdarzeniu, na terenie pustostanu zauważyli sprzęt, który pochodził z włamania. Okazało się, że dwie osoby, 37-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna, kręcący się nieopodal, mieli związek ze zdarzeniem.

Oboje zostali zatrzymani, odzyskany sprzęt został zabezpieczony. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms