Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Utarg zamiast na konto trafił do kieszeni, odpowie za przywłaszczenie ok. 57 tys zł.

Data publikacji 05.01.2018

Policjanci z Bemowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie mienia powierzonego. Z okoliczności sprawy wynika, że ustalony mężczyzna pracując w firmie handlowej, zamiast wpłacać pieniądze pochodzące z dostarczanych paczek na konto pracodawcy, zatrzymywał je dla siebie. W taki sposób naraził pracodawcę na straty wynoszące ok. 57 tys zł. 42-latek już usłyszał zarzut i poddał się bezwzględnej karze pozbawienia wolności.

Do komisariatu Policji na Bemowie zgłosił się pokrzywdzony, który zawiadomił o przywłaszczeniu pieniędzy. Z ustaleń wynika, że najprawdopodobniej mężczyzna zatrudniony w firmie, odpowiedzialny za dostarczanie paczek i odbiór pieniędzy, zamiast dostarczyć je dla pracodawcy, pieniądze trafiły do jego kieszeni.

Dochodzeniowcy wszczęli w tej sprawie dochodzenie. Ich ustalenia potwierdziły się. Policjanci dotarli do 42-latka, który został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Podejrzany trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia powierzonego.  42-latek przyznał się zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze pięciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

ms