82-latek trafił do aresztu za znęcanie się nad żoną - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

82-latek trafił do aresztu za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 04.01.2018

Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec 82-letniego mężczyzny. Został on zatrzymany przez policjantów z Woli i usłyszał zarzut dotyczący znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją żoną. Z ustaleń wynika, że 82-latek, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, ubliżał, wyzywał, wykręcał ręce i groził pozbawieniem życia pokrzywdzonej. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 11 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy interweniowali w związku z awanturą domową. Na miejscu okazało się, że kompletnie pijany mąż zaatakował żonę, uderzył ją pięścią w twarz i bił po całym ciele. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma około dwóch promili alkoholu w organizmie.

82-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany przez funkcjonariuszy w podobnych sprawach. Wówczas usłyszał zarzuty, był objęty dozorem policyjnym, miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego kolejny raz doprowadzili 82-latka do prokuratury rejonowej. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego. Decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

ms