Areszt za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 22.12.2017

Wolscy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o próbę zabójstwa swojej partnerki. Zaledwie kilku godzin potrzebowali funkcjonariusze, aby sprawca tego przestępstwa trafił za kratki. Hubert D. usłyszał już zarzut. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie. Może grozić mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu około 1 w nocy. Policjantów zawiadomiła kobieta, która została zaatakowana nożem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, od razu wezwali karetkę pogotowia. W mieszkaniu była ugodzona nożem kobieta oraz podejrzewany mężczyzna, który leżał w łóżku. Policjanci od razu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że pomiędzy parą wywiązała się awantura. Mężczyzna rzucił się na kobietę, uderzał ja po głowie i całym ciele, groził, że zabije, następnie trzymając za szyję zadał jej cios nożem powodując ranę kłutą. Kobieta wyrwała się z rąk oprawcy, uciekła do łazienki, zamknęła się i wezwała na pomoc Policję.

Funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 41-latka.Służby medyczne udzielały pomocy kobiecie, która posiadała poważne obrażenia ciała.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, w prokuraturze rejonowej usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował o jego areszcie na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ms