Aktualności

Trzy miesiące aresztu za kradzież 25 rowerów o wartości ponad 29 tys zł.

Analiza prowadzonych spraw oraz dobre rozpoznanie policjantów z Bemowa zaowocowało ustaleniem i zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o liczne kradzieże rowerów do których doszło na terenie dzielnicy. 30-latek został zatrzymany w Ożarowie Mazowieckim. Policjanci odzyskali rower pochodzący z kradzieży, który posiadał przy sobie mężczyzna. 30-latek usłyszał łącznie 25 zarzutów w warunkach recydywy. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Policjanci z komisariatu Policji na Bemowie pracowali nad zdarzeniami związanymi z kradzieżami rowerów. Działanie sprawcy zawsze było takie samo. Wykorzystywał moment, kiedy rower był pozostawiony, a właściciela nie było w pobliżu. Sprawca pokonywał zabezpieczenie i kradł rower. Kilka razy zdarzyło się, że rower został skradziony z zamkniętego pomieszczenia do którego wcześniej włamał się.

Kryminalni wytypowali  mężczyznę odpowiedzialnego za te zdarzenia. Ustalili, że przebywa on na terenie Ożarowa Mazowieckiego. Tam, 30-latek został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli również rower, którym poruszał się mężczyzna. Jak się okazało, rower pochodził z kradzieży.

Zatrzymany trafił do wolskiej celi. Dochodzeniowcy z Bemowa zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał łącznie 25 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

ms