Odpowie za kradzież bmw o wartości 200 tys zł. - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Odpowie za kradzież bmw o wartości 200 tys zł.

Data publikacji 12.12.2017

Zarzuty kradzieży pojazdu oraz podrobienia dokumentu usłyszał 38-letni mężczyzna. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli ustalili, że mężczyzna, który jest podejrzanym w tej sprawie, przebywa na terenie województwa podkarpackiego. Z ustaleń wynika, że pojazd marki bmw o wartości prawie 200 tys zł. wynajęty z wypożyczalni nie został zwrócony oraz nie zostały uregulowane należności finansowe. Teraz, za kradzież, może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy na Woli wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży pojazdu marki bmw. Wartość pojazdu została oszacowana na kwotę prawie 200 tys. zł. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że sprawca wynajął z wypożyczalni pojazd. Następnie pojazd użytkował na podstawie umowy, po czym nie zwrócił pojazdu w terminie i nie uregulował należności finansowych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu potwierdzili tożsamość mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą.  Ustalili również, że 38-latek przebywa na terenie województwa podkarpackiego. Dokumenty wraz z postanowieniem o ogłoszeniu zarzutów przekazane zostały policjantom z województwa podkarpackiego. Tam również trafiła informacja o miejscu zamieszkania mężczyzny, do którego dotarli funkcjonariusze.

Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży i podrobienia dokumentu. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie również to, że  dokument w postaci potwierdzenia wykonania przelewu na kwotę ok. 7 tys zł. który miał być wiarygodną informacją dla wypożyczalni o spłacie należności, został podrobiony.

Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms