Aktualności

Próbował zabić żonę metalowym kluczem, odpowie za usiłowanie zabójstwa

Wolscy policjanci zatrzymali 62-latka podejrzanego o próbę zabójstwa swojej żony. Zaledwie kilku godzin potrzebowali funkcjonariusze, aby sprawca tego przestępstwa trafił za kratki. Tadeusz B. usłyszał już zarzut. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Może grozić mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjantów zawiadomiła kobieta, która została dotkliwie pobita przez męża. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Służby medyczne udzielały pomocy kobiecie, która posiadał poważne obrażenia ciała. Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że około 5 nad ranem mężczyzna rzucił się na żonę, przewrócił ją i uderzał po głowie metalowym kluczem. Kobieta broniła się i zasłaniała przed licznymi uderzeniami, wzywała pomocy. Mężczyzna krzyczał, że ją zabije. W momencie, kiedy poszedł do kuchni po nóż, pokrzywdzona wykorzystała moment i uciekła do sąsiadów, skąd wezwała patrol Policji.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego poszli do mieszkania, gdzie doszło do zdarzenia. Tam, po kilkukrotnym pukaniu, drzwi otworzył 62-latek. Tadeusz B. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, w prokuraturze rejonowej usłyszał on zarzuty usiłowania zabójstwa. Dziś sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ms