„Czekałem na was..” - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

„Czekałem na was..”

Trzymając w ręku nóż, pijany i agresywny krzyczał do policjantów, że ich zabije. Okazało się, że 44-latek znęca się nad swoją partnerką. Błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy doprowadziła do obezwładnienia mężczyzny, który został zatrzymany. Robert K. podejrzany jest o czynną napaść na policjantów z użyciem noża i wywieranie wpływu na ich czynności służbowe oraz znęcanie się nad partnerką. Może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Był około 21.00 kiedy policjanci z bemowskiego komisariatu zostali wezwani na interwencję. Chodziło o awanturę pomiędzy nietrzeźwym mężczyzną, a jego partnerką. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce. Kiedy weszli do mieszkania, w fotelu siedział 44-latek trzymając w ręku nóż. Od razu krzyczał do policjantów, że ich zabije, wymachiwał w ich stronę nożem. Policjanci zaczęli z nimi rozmawiać, aby rozwiązać konflikt. W lokalu była również jego partnerka. Okazało się, że mężczyzna znęca się nad kobietą.

Wykorzystując chwilę, funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę, a nóż zabezpieczyli. Badanie alkomatem wykazało, że  w jego organizmie jest ponad 2,5 promila alkoholu.  Robert K. trafił do policyjnego aresztu. 

Zgromadzony przez bemowskich śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów: czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz znęcania się nad partnerką. Decyzją prokuratora, 44-latek został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów