Aktualności

Policjant rozpoznał go na nagraniu, podejrzany już usłyszał zarzut

Data publikacji 27.11.2017

Zarzut kradzieży usłyszał w wolskiej komendzie 35-letni mężczyzna. Łupem sprawcy był telefon komórkowy. Z ustaleń wynika, że sprawca, wykorzystując nieuwagę pracownika lokalu gastronomicznego, skradł telefon komórkowy o wartości 600 zł. Policjant z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rozpoznał 35-latka na nagraniu monitoringu. Teraz, może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy na Wolę wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że sprawca, wykorzystując jego nieuwagę skradł mu telefon komórkowy o wartości około 600 zł. po czym uciekł. Policjanci zabezpieczyli nagranie monitoringu, przesłuchali świadków. Policjant z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rozpoznał na nagraniu 35-latka. Kiedy ustalił jego tożsamość, namierzył również jego miejsce pobytu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 35-latek usłyszał zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms