W torbie mieli spakowany łup - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

W torbie mieli spakowany łup

Data publikacji 20.11.2017

Zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu usłyszało dwóch obywateli Ukrainy w wolskiej komendzie. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorąco przestępczego procederu przez patrolowców. Skradzione elektronarzędzia ukryli w torbach, w których miały znajdować się ich osobiste rzeczy. Teraz może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy na Woli wpłynęło zgłoszenie o kradzieży, do jakiej doszło na terenie budowy. Policjanci udali się na miejsce. Tam, po ustaleniu okoliczności zdarzenia, okazało się, że łupem sprawców było kilkanaście elektronarzędzi oszacowanych przez właściciela na kwotę ok. 1600 zł. Funkcjonariusze ustalili tożsamość dwóch obywateli Ukrainy, zatrudnionych w firmie, którzy mogli mieć związek z kradzieżą. Po chwili zauważyli ich idących z torbami, w których mieli mieć swoje osobiste rzeczy. Po skontrolowaniu okazało się, że wewnątrz torby był ukryty łup.

Dwaj mężczyźni w wieku 31 i 51 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

ms