Odpowie za dopalacze - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Odpowie za dopalacze

Data publikacji 16.11.2017

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia innych osób odpowie 41-latek. Mężczyzna przewoził ze sobą tzw. dopalacze zawierające w swoim składzie szkodliwe substancje. 41- trafił do policyjnego aresztu, a substancja znajdująca się w 27 poporcjowanych torebkach, została zabezpieczona. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wolscy wywiadowcy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który na widok radiowozu odrzucił od siebie zawiniątko. Zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Podczas kontroli mężczyzna zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Szybko wyszło na jaw, że w samochodzie, ukryte są poporcjowane różnego rodzaju substancje sypkie. 41-latek w pojeździe ukrył kilkanaście gramów substancji niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pieniądze w wysokości ponad 1600 zł. na poczet przyszłych kar igrzywien. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do wolskiej komendy.

Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że są to dopalacze, które w swoim składzie zawierają substancje zagrażające życiu i zdrowiu innych osób.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego w tej sprawie, 41-latek usłyszał zarzut za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia innych osób. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ms