Dzielnicowy po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Dzielnicowy po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 15.11.2017

Asp. szt. Sławomir Podlaski z wolskiej komendy, wracając po służbie do domu, na terenie Płońska zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kierujący prywatnym samochodem policjant zauważył jadącego „wężykiem” opla. Postanowił udaremnić mu dalszą jazdę i ruszył za nim. W międzyczasie wezwał też patrol Policji, który zatrzymał pijanego kierowcę. Badanie wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce  w sobotni  wieczór. Po 19 dzielnicowy  asp.  szt.  Sławomir Podlaski  wracał po  służbie  do domu.  Będąc  w pobliżu  Płońska,  zauważył  jadącego przed nim,  opla.  Sposób jazdy  mężczyzny wskazywał, że  może on być pod wpływem  alkoholu. Kierujący jechał zygzakiem,  co  chwilę zwalniał  i przyspieszał.  Przypuszczając, że kierowca może być  pod wpływem  alkoholu,  powiadomił Policję w Płońsku. 

W pewnej  chwili udało mu  się zatrzymać kierującego  oplem, który zjechał  do   zatoczki. Policjant podszedł do niego, od razu wyczuł od kierowcy woń alkoholu, poinformował,  że  jest funkcjonariuszem  Policji i natychmiast wyjął kluczyki od pojazdu. Na siedzeniu leżały  butelki  z alkoholem. W tym czasie  przyjechał  patrol Policji, który wykonał  czynności  służbowe z mężczyzną. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może grozić kara do  2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawo  jazdy.

ms