Zniszczył drzwi i pourywał lusterka, usłyszał zarzut - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Zniszczył drzwi i pourywał lusterka, usłyszał zarzut

Data publikacji 08.11.2017

W ręce policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego wolskiej komendy wpadł mężczyzna, który podejrzany jest o uszkodzenie mienia. Z ustaleń wynika, że sprawca, będąc pod wpływem alkoholu, zniszczył drzwi wejściowe do budynku, a następnie pourywał lusterka w dwóch pojazdach. 24-latek usłyszał zarzuty. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli zostali wezwani na interwencję dotyczącą uszkodzenia mienia. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna zniszczył drzwi wejściowe do klatki schodowej, po czym pourywał lusterka w zaparkowanych w pobliżu dwóch pojazdach.

Funkcjonariusze udali się w poszukiwaniu mężczyzny. Posiadając jego rysopis, chwilę po tym spostrzegli idącego ulicą 24-latka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, którzy zgromadzili materiał dowodowy. Wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych wyniosła ponad 1100 zł. Podejrzany usłyszał zarzut. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms