Klasa policyjna w wolskiej komendzie - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Klasa policyjna w wolskiej komendzie

Meldunki składane Komendantowi Rejonowemu Policji Warszawa IV mł. insp. Sławomirowi Trojanowskiemu na wewnętrznym dziedzińcu komendy przez dowódcę swojej klasy rozbrzmiały w miniony piątek. W tym dniu podstawy policyjnej pracy oraz funkcjonowania jednostki rozpoczęli poznawać uczniowie pierwszej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego z ul. Okopowej 55a.

Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV mł. insp. Sławomirem Trojanowskim wraz z asystującym asp. szt. Jackiem Błaszczykiem, zapoznali młodzież z funkcjonowaniem serca Komendy, jakim niewątpliwie jest rejonowe centrum dowodzenia wyposażone w broń alarmową oraz nowoczesne systemy wspomagania dowodzenia wsparte systemem monitoringu miejskiego.

Wizyta miała szczególny charakter zarówno dla zwiedzających jak i oprowadzających. Uczniom przybliżono tradycję i historię Policji na warszawskiej Woli. Mogli zajrzeć prawie w każdy zakątek wolskiej komendy zapoznając się z jej strukturami i pracą ludzi wykonujących różne zadania.

Niewątpliwie ważnym i ciekawym momentem było zapoznanie się uczniów z pracą techników kryminalistyki, jaką jest zabezpieczanie śladów z różnych powierzchni. Pokazaliśmy również system do elektronicznego zabezpieczania śladów linii papilarnych od podejrzanych.  

Uczniowie składający wizytę w wolskiej komendzie mięli na sobie mundury, w którym uczestniczą w zajęciach szkolnych i w czasie reprezentowania klas policyjnych poza szkołą.

ms