Aktualności

Dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dzielnicowi z Woli spotkali się z mieszkańcami dzielnicy w Spółdzielni Mieszkaniowej „Starówka”. Podczas spotkania omówili założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, podczas prelekcji mieszkańcy dowiedzieli się również jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚ. Policjanci przedstawili także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

Dzielnicowi komendy na Woli i komisariatu Policji na Bemowie uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami. W ramach spotkań ze społeczeństwem omawiają zagadnienia związane ze stanem bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu.

Tym razem dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami w Spółdzielni Mieszkaniowej „Starówka”. Policjanci omówili założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, opowiedzieli  o działaniu oszustów, którzy wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”, przestrzegali przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Informowali również w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie na drodze, policjant uświadamiał mieszkańców o zagrożeniach i korzyściach płynących z faktu posiadania odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym.

ms

  • Spotkanie z mieszkańcami
  • Spotkanie z mieszkańcami