Okradł starsze małżeństwo, którym opiekował się - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Okradł starsze małżeństwo, którym opiekował się

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 40-letniego Adama S. Kryminalni z Bemowa namierzyli mężczyznę na terenie Krakowa, skąd został doprowadzony do policyjnej celi na Woli. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież pieniędzy podczas, kiedy opiekował się starszym małżeństwem. Jak się okazało, w podobnych sprawach był już karany.

Do komisariatu Policji  na Bemowie zgłosiła się kobieta, która poinformowała,  że mężczyzna, który  oferował pomoc w opiece nad starszymi osobami, okradł  jej  rodziców. Z ustaleń  wynika, że w trakcie kilku dni pracy polegającej na opiece nad starszymi  osobami, skradł im 3 tysiące zł. Policjanci ustalali okoliczności całej sytuacji. Szybko potwierdzili tożsamość mężczyzny. Okazało  się, że ma on już na swoim koncie podobne przestępstwa, których dopuścił  się na terenie innego województwa.

Śledczy wszczęli dochodzenie i gromadzili materiał  dowodowy. Z ich ustaleń wynikało, że 40-latek najprawdopodobniej przebywa na terenie Krakowa. Mężczyzna został zatrzymany. Doprowadzony przez  wolskich kryminalnych do celi na Woli, usłyszał  zarzut kradzieży. Tłumaczył policjantom, że miał to być jego sposób na utrzymanie się.

Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 40-latka. Adam  S. został aresztowany na trzy miesiące. Przestępstwo  kradzieży zagrożone jest karą  do 5 lat pozbawienia  wolności.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...