Podejrzani o napady rabunkowe aresztowani - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Podejrzani o napady rabunkowe aresztowani

Skuteczność policjantów z Woli doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzn podejrzanych o napady rabunkowe do których doszło w punktach finansowych. Dwóch 35-latków usłyszało zarzuty rozboju, jeden z nich usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Trafili do aresztu na trzy miesiące. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli pracowali nad sprawą dotyczącą  napadu na placówkę finansową na terenie dzielnicy do którego doszło na początku września br. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca wszedł do punktu finansowego, grożąc zabójstwem pokrzywdzonej, zażądał od niej wydania pieniędzy, po czym uciekł. Policjanci przeprowadzili oględziny, szczegółowe rozpoznanie terenu i gromadzili materiał dowodowy.

Kilka dni temu funkcjonariusze zostali poinformowani o napadzie na inną placówkę finansową. Sposób działania sprawcy był podobny. Mężczyzna kierując w stronę pokrzywdzonej przedmiot przypominający broń palną, groził jej użyciem, zażądał wydania pieniędzy, po czym uciekł. Straty podczas obu napadów zostały oszacowane na kwotę ok. 2700 zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu przypuszczali, że związek z napadami ma ta sama osoba. Razem z  funkcjonariuszami z zespołu wywiadowczego, tego samego dnia, kiedy doszło do drugiego napadu, ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny. Śledczy wiedzieli także, że podczas pierwszego napadu było dwóch sprawców. Drugi stał na czatach, w pobliżu placówki, pilnując do niego wejścia.

Wspólnie udali się do miejsca ukrywania się jednego z nich. Ten, chcąc uniknąć odpowiedzialności, pomimo wielokrotnego pukania do drzwi, nie otwierał ich. Policjanci wezwali straż pożarną. Po chwili drzwi do mieszkania zostały wyważone. 35-letni Sebastian W. został zatrzymany. Chwilę później wpadł drugi z mężczyzn, 35-letni Przemysław W.

Obaj 35-latkowie byli wielokrotnie karani i przebywali w zakładzie karnym. Policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Sebastian W. usłyszał dwa zarzuty rozboju w warunakch recydywy. Drugi z podejrzanych usłyszał zarzut rozboju. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie aresztu wobec 35-latków, decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

ms

 

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...