„Ty też możesz!”- spotkanie z wolskimi maturzystami - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

„Ty też możesz!”- spotkanie z wolskimi maturzystami

Za nami kolejne spotkania w szkołach na terenie Woli, zachęcające młodzież do wstąpienia w szeregi stołecznej policji. Filmem promującym służbę policjantów Komendy Stołecznej Policji i broszurą przygotowaną przez Wydział Komunikacji Społecznej KSP rozpoczęliśmy akcję skierowaną do uczniów klas maturalnych.

Policjanci garnizonu stołecznego rozpoczęli akcję skierowaną do uczniów klas maturalnych mającą na celu zachęcenie młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji. Spotkania z licealistami odbyły się już w kilku szkołach na terenie Woli. Z maturzystami rozmawiał oficer prasowy wolskiej komendy oraz pracownik z Sekcji Doboru Wydziału Kadr KSP.

Uczestniczący w spotkaniach z młodzieżą policjanci rozdają uczniom poradniki. W folderze zainteresowani znajdą najważniejsze informacje dotyczące zasad i wymogów, jakie musi spełniać kandydat do pracy w Policji. W publikacji będą zawarte również informacje dotyczące poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej.  

W opracowanej broszurze młodzi ludzie mogą znaleźć także porady ekspertów i odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania. Natomiast czynni policjanci i policjantki zachęcają niezdecydowanych do podjęcia wyzwania, jakim jest służba w Policji.

W Komendzie Stołecznej Policji powstał również film promujący służbę w Policji, za montaż którego odpowiadał Tomasz Pyrek.

Podobne spotkania odbędą się również w Komendzie Stołecznej Policji i będą miały otwarty charakter. Będą mogli uczestniczyć w nich wszyscy zainteresowani. Ponadto wolscy policjanci sukcesywnie będą odwiedzać pozostałe klasy maturalne wolskich i bemowskich szkół.

ms