Aktualności

Uczniowie z wizytą w wolskiej komendzie rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze

Wolską komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 206. Podczas wizyty uczniowie rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i w drodze do szkoły. Uczniowie mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach oraz poznały tajniki codziennej służby policjantów. Dzieci otrzymały również odblaski.

Wolska komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 206. Asp. szt. Jacek Błaszczyk z profilaktyki społecznej przeprowadził z uczniami pogadankę na temat bezpiecznych zachowań. Przypomniał o zasadach poruszania się po drodze, a także kim jest osoba obca, wskazał, jak dzieci powinny się zachowywać, kiedy zostają same w domu i czym nie wolno się bawić. Uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych oraz umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo, szczególnie w okresie jesiennym. Z tej okazji dzieci otrzymały odbalski.

Podczas spotkania były również zajęcia praktyczne, które związane były ze zwiedzaniem wolskiej komendy. Dzieci pod kierunkiem i opieką pracowników monitoringu miejskiego uczyły się obsługi kamer ulicznych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

ms