8 osób zatrzymanych do napadu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

8 osób zatrzymanych do napadu

Działania policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z komendy na Woli doprowadziły do ustalenia i zatrzymania ośmiu osób, które podejrzane są o napaść na mężczyznę. W trakcie zdarzenia zostały skradzione pieniądze wraz z dokumentami. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju wspólnie w porozumieniu. Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, dwie osoby trafiły pod dozór Policji.

Do policjantów z Woli trafiło zawiadomienie o przestępstwie dotyczące rozboju do którego doszło w nocy w lipcu br. Z okoliczności zdarzenia wynika, że pokrzywdzony,  w trakcie powrotu do domu, został  zaczepiony przez kobietę, która zaproponowała mu alkohol.Kiedyoboje poszli do parku, do pokrzywdzonego podeszło siedmiu mężczyzn, którzy przewrócili go na ziemię i kopali po całym ciele. Po chwili zabrali  mu  portfel z dokumentami, kartami płatniczymi oraz pieniędzmi w kwocie  50  zł. i uciekli.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością  przeciwko życiu i zdrowiu przeprowadzili wnikliwe rozpoznanie, rozpoczęli gromadzenie materiału dowodowego. Ich żmudna  praca  w  ramach prowadzonego postępowania  przyniosła  efekty.

Funkcjonariusze ustalili, że w napadzie brało udział osiem osób, siedmiu mężczyzn i jedna kobieta. Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów, po kilku dniach doszło do zatrzymania pierwszej ustalonej osoby, 31-letniego Piotra D. Zaraz po nim do policyjnej celi trafili: 24-letni Cezary U., 31-letni Sebastian N.,17-letni Paweł S., 22-letnia Aleksandra G. i trzech 18-latków Karol  S., Piotr R. i  Ryszard D.

Podejrzani zostali doprowadzeni na przesłuchanie do prokuratury. Usłyszeli zarzut rozboju wspólnie i w porozumieniu. Wobec czterech osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Dwie osoby zostały objęte dozorem policyjnym. Wobec kolejnych dwóch osób nie zostały zastosowane środki zapobiegawcze. 

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

ms

 

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów