Zarzuty za rozbój na 11-latkach - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Zarzuty za rozbój na 11-latkach

Policjanci z zespołu wywiadowczego z Bemowa, podczas pościgu, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o napad na dwóch 11-latkach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni użyli przemocy wobec małoletnich, następnie zabrali jednemu z nich telefon komórkowy i uciekli. Hubert S. i Ireneusz W. usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją Sądu, Hubert S. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy, drugi z mężczyzn został objęty dozorem policyjnym.

Po 15.00 policjanci z komisariatu na Bemowie zostali wezwani na interwencję dotyczącą rozboju. Na miejscu, funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynika, że do nastolatków podeszło dwóch mężczyzn, którzy użyli wobec nich przemocy. Po chwili  jednemu z nich wyrwali z ręki telefon komórkowy o wartości  ok. 1200 zł i uciekli. Policjanci posiadając rysopis obu podejrzanych mężczyzn, rozpoczęli poszukiwania. Po pościgu wywiadowcy zatrzymali 19-letniego Ireneusza W. i 20-letniego Huberta S. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Okazało się 19 i 20-latek byli już notowani za różne przestępstwa. Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego, doprowadzili podejrzanych na przesłuchanie do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Wobec Huberta S. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Ireneusz W. został objęty dozorem  policyjnym i zakazem zbliżania się do  pokrzywdzonych. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów