Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój i odzyskali łup - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój i odzyskali łup

Data publikacji 05.10.2017

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 35-latek wtargnął do pomieszczenia, gdzie przebywał pokrzywdzony, odepchnął go i zabrał laptopa o wartości ok. 2400 zł. Grzegorz K. po usłyszeniu zarzutu, decyzją prokuratora, został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym. Mundurowi odzyskali skradziony sprzęt, który wrócił do pokrzywdzonego

Po 18.00 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z bemowskiego komisariatu zostali wezwani na interwencję w związku z rozbojem. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynika, że do pokoju, w którym przebywał pokrzywdzony wszedł mężczyzna, który odepchnął go i zabrał laptopa o wartości ok. 2400 zł. Funkcjonariusze ustalili, gdzie on przebywa.

35-letni Grzegorz K. został zatrzymany w miejscu zamieszkania i trafił do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, podejrzany usłyszał w prokuraturze zarzut rozboju. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Policjanci odzyskali laptopa, który wrócił do pokrzywdzonego. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

ms