Aktualności

Zabezpieczone ponad 960 paczek papierosów i trzy osoby zatrzymane

Ponad 960 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, trzech obywateli Armenii zatrzymanych w tej sprawie to wynik pracy policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z wolskiej komendy. Mężczyźni wpadli podczas przerzucania kartonów z papierosami do pojazdów w pobliżu bazaru. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, podejrzani usłyszeli zarzuty.

Około 10 policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Woli, w pobliżu bazaru, zauważyli trzech obywateli Armenii, którzy przerzucali kartony do pojazdów. Kryminalni podjęli interwencję. Okazało się, że w kartonach znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy, w ilości ponad 960 paczek. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pieniądze w wysokości ponad 9 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani w wieku 42, 45 i 55 lat usłyszało zarzut przechowywania towaru bez polskich znaków akcyzy wspólnie i w porozumieniu. Skarb Państwa został narażony na straty wynoszące łącznie ponad 22.000 złotych.

ms

  • Zabezpieczone przez policjantów papierosy
  • Zabezpieczone przez policjantów papierosy