Aktualności

Zarzuty za naruszenie nietykalności, znieważenie policjantów oraz uszkodzenie mienia

Data publikacji 21.09.2017

Trzy osoby zatrzymane przez wolskich policjantów usłyszało zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów oraz uszkodzenia mienia. Agresywni i pijani mężczyźni zostali zatrzymani w trakcie awantury podczas której próbowali uniemożliwić funkcjonariuszom wykonywanie ich obowiązków i nie wykonywali ich poleceń. Cała trójka trafiła prosto do policyjnej celi.

Po godzinie 17 policjanci z wolskiej patrolówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym awantury do której miało dojść pomiędzy mężczyznami.  Na miejscu trójka mężczyzn od razu na widok umundurowanego patrolu była agresywna. Od mężczyzn była wyczuwalna woń alkoholu. Niechętnie wykonywali polecenia policjantów pomimo tego, że wielokrotnie byli pouczani o zachowaniu zgodnym z prawem oraz nieutrudnianiu przeprowadzanych czynności służbowych. Pomimo tego 36-letni Marcin D. wyzywał funkcjonariuszy, natomiast 26-letni Damian S. popychał ich uniemożliwiając tym dalsze wykonywanie czynności służbowych. W tym czasie trzeci z mężczyzn, 33-letni Karol W. kompletnie zdenerwowany uderzał pięścią w ścianę czym spowodował jej uszkodzenie.

Policjanci zatrzymali trójkę agresywnych mężczyzn. Badanie alkomatem wykazało, że Marcin D. miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, Damian S. niemalże 2,5 promila, natomiast Karol W. miał dwa promile alkoholu.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki  z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po zebraniu materiału dowodowego Marcin D. usłyszał zarzut znieważenia policjantów, Damian S. usłyszał zarzut naruszenia ich nietykalności cielesnej  natomiast Karol W. usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

ms