Aktualności

Mając ponad promil kierował z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 19.09.2017

Zarzut niestosowania się do orzeczonych środków karnych oraz prowadzenia pojazdów będąc w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio prawomocnie skazanym usłyszał w wolskiej komendzie 37-letni Mirosław W. Mężczyzna został zatrzymany przez stołeczna drogówkę, kiedy jechał z nadmierną prędkością. Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 2 w nocy policjanci ze stołecznej drogówki spostrzegli kierowcę pojazdu, który jechał z nadmierna prędkością. Mundurowi podjęli interwencję. W trakcie sprawdzeń wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 37-latek ma orzeczony wyrokiem sądu w sierpniu ubiegłego roku dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mirosław W. został zatrzymany. Policjanci z wolskiej komendy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał Zarzut niestosowania się do orzeczonych środków karnych oraz prowadzenia pojazdów będąc w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio prawomocnie skazanym. Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy: do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.

ms