Aktualności

„Moja Komenda”, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i oszustwo „na policjanta” – tematem spotkania z dzielnicowymi na Woli

Kolejne spotkanie przeprowadzone przez dzielnicowego st. sierż. Pawła Żukiewicza odbyło się na terenie wolskiej wspólnoty mieszkaniowej. Podczas omówienia najważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, spotkanie było okazją do zaprezentowania informacji o oszustwach „na policjanta”, „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, które wpisują się w ideę programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, zapoczątkowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kolejne już spotkanie dzielnicowych z Woli odbyło się tym razem na terenie wolskiej wspólnoty mieszkaniowej. Podczas omówienia bieżących spraw oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem mieszkańców na terenie Woli, spotkanie było okazją do zaprezentowania również informacji o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, które wpisują się w ideę programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, zapoczątkowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci przypomnieli o metodach działania oszustów w ramach wolskiej kampanii Nie daj się nabrać „na wnuczka” „na policjanta”. Funkcjonariusze przestrzegają, apelują o rozwagę i edukują jak uchronić się przed oszustwami.

W przygotowanych plakatach oraz ulotkach, które zostały przekazane podczas spotkania znajdują się również informacje o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, które wpisują się w ideę programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, zapoczątkowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, którego głównym założeniem jest wzmocnienie roli dzielnicowego jako „policjanta pierwszego kontaktu”.

ms

  • Spotkanie z mieszkańcami
  • Spotkanie z mieszkańcami
  • Spotkanie z mieszkańcami