Aktualności

Zatrzymany zaraz po zdarzeniu związanym z agresją wobec kobiety

Dzielnicowy rozpoznał ze zdjęcia i zatrzymał napastnika, który wczoraj rano użył wobec kobiety słów nieprzyzwoitych, w tym również na tle religijnym oraz uderzył ją. 32-letni Kamil B. został doprowadzony do wolskiej komendy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych i znieważenia z powodu przynależności wyznaniowej.

Po godzinie 9 policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic, mężczyzna używał wobec kobiety słów nieprzyzwoitych, w tym na tle religijnym. Po chwili uderzył ją. Widzący zdarzenie świadek zareagował i stanął w obronie kobiety. Agresywny mężczyzna, będący z dwiema kobietami, oddalił się.

Powiadomieni o całym zajściu policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie tożsamości  napastnika i wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia.

Dzielnicowy, dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego, od razu rozpoznał ze zdjęcia mężczyznę. Udał się do jego miejsca zamieszkania. 32-letni Kamil B. został zatrzymany i doprowadzony do wolskiej komendy.

Zgromadzony materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola w celu oceny merytorycznej. W sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych i znieważenia z powodu przynależności wyznaniowej. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Ma również orzeczony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktu z nią.  Za te przestępstwa może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną