Jechali po alkoholu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Jechali po alkoholu

Data publikacji 04.09.2017

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna kierujący motorowerem. Funkcjonariusze z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu. Przypominamy - nawet najmniejsza ilość promili w organizmie wpływa na szybkość i trafność podejmowanych na drodze decyzji.

Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego oraz swoim.  

Policjanci z Woli w godzinach wieczornych zatrzymali kierującego motorowerem. Kiedy tylko policjanci zaczęli z nim rozmawiać, natychmiast wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych – okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. U drugiego, kierującego pojazdem m-ki fiat, podczas kontroli, funkcjonariusze wyczuli również woń alkoholu.

Apelujemy: do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.

ms