Włamywacz zatrzymany na gorąco - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Włamywacz zatrzymany na gorąco

Data publikacji 04.09.2017

Dosłownie na gorąco przestępczego procederu policjanci z wolskiego wywiadu zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej włamał się do sklepu i dokonał kradzieży. Jego łupem były baterie, a szkody zostały oszacowane na łączna kwotę niemalże 4 tys zł. Podczas przeszukania mieszkania należącego do 35-latka, funkcjonariusze ujawnili mefedron. Paweł Ł. usłyszał już zarzuty. Teraz może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 15 policjanci z wolskiego wywiadu patrolowali ulice dzielnicy. W pewnej chwili spostrzegli witrynę sklepu, gdzie była wybita szyba. Nie czekając długo sprawdzili co się tam dzieje. W pobliżu sklepu był mężczyzna, który szabrował pomieszczenie. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Mężczyzna na widok patrolu Policji rozpoczął ucieczkę. Po chwili został zatrzymany. Okazało się, że 35-latek posiadał przy sobie pałkę teleskopową, śrubokręt oraz skradziony łup.

Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone. Podczas przeszukania lokalu, który zajmował 35-latek, funkcjonariusze ujawnili mefedron. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i posiadania środków psychotropowych.

ms