Policjanci z Woli zabezpieczyli podrobione telefony - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Policjanci z Woli zabezpieczyli podrobione telefony

Policjanci z wolskiego wywiadu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym. Funkcjonariusze uderzyli w handel podróbkami, zabezpieczony towar nie trafi na rynek. Telefony okazały się podróbkami, bezprawnie opatrzonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podejrzany usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Wolscy policjanci zabezpieczyli towar od mężczyzny, który sprzedawał go na terenie dzielnicy. Funkcjonariusze realizując czynności w związku z uzyskaną informacją, od razu podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta znajdująca się na telefonach została najprawdopodobniej użyta bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że towar sprzedawany ma zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży telefony nie miały wiele wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości obrotowej ok. 12000 zł. Mężczyzna  usłyszał zarzut nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym. Zgodnie z artykułem 305 ust. 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

ms

 

  • Zabezpieczone telefony komórkowe