Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" – wakacje na Woli - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" – wakacje na Woli

W ubiegłym tygodniu w wolskiej komendzie policjanci z profilaktyki społecznej gościli dzieci, które miały możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach oraz poznały tajniki codziennej służby policjantów. Dzieci otrzymały również ulotki zawierające informację jak być bezpiecznym nad wodą w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" organizowana jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wolska komendę odwiedziły dzieci w ramach bezpiecznych wakacji z placówek szkolnych. Policjanci z profilaktyki społecznej przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznych zachowań. Przypomnieli o zasadach poruszania się po drodze, a także kim jest osoba obca, wskazali, jak dzieci powinny się zachowywać, kiedy zostają same w domu i czym nie wolno się bawić. Dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych oraz umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas wakacji, a także podczas przebywania nad wodą.

Podczas spotkania były również zajęcia praktyczne, które związane były ze zwiedzaniem wolskiej komendy. Dzieci pod kierunkiem i opieką pracowników monitoringu miejskiego uczyły się obsługi kamer ulicznych. Zwiedzili również dyżurkę, a także obejrzały z bliska policyjny radiowóz. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

ms

  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi