Trzech nieletnich odpowie za próbę kradzieży pojazdu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Trzech nieletnich odpowie za próbę kradzieży pojazdu

Data publikacji 28.08.2017

Skuteczne działania policjantów z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z wolskiej komendy doprowadziły do ustalenia i zatrzymania trzech nieletnich podejrzewanych o usiłowanie kradzieży pojazdu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nieletni wdarli się na zamknięty teren, wytypowali pojazd i próbowali nim wyjechać. Po chwili pojazd porzucili. Całej trójce, po zgromadzeniu materiału dowodowego, został określony czyn karalny dotyczący usiłowania kradzieży pojazdu oraz naruszenia miru. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich.

Policjanci z Woli zostali zaalarmowani o tym, że doszło do usiłowania kradzieży pojazdu. Z zeznań pokrzywdzonego wynika, że pojazd był zaparkowany na terenie zamkniętym. Wewnątrz pojazdu znajdowały się kluczyki od renault. Kiedy w miejscu parkowania nie było pojazdu, został zaalarmowany patrol Policji.

Do działań wkroczyli policjanci z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć nieletni. Nie czekając długo natychmiast rozpoczęli ustalenia. Trzech nieletnich w wieku 14 i 13 lat zostało zatrzymanych na terenie innej dzielnicy. W wolskiej komendzie, po zgromadzeniu materiału dowodowego, został im określony czyn karalny dotyczący usiłowania kradzieży pojazdu oraz naruszenia miru.

Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

ms