Włamywacz trafił do aresztu na trzy miesiące - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Włamywacz trafił do aresztu na trzy miesiące

Data publikacji 11.08.2017

Dzięki dobrej spostrzegawczości policjantów z bemowskiego komisariatu doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. 57-latek wpadł na gorąco przestępczego procederu. Funkcjonariusze od razu zwrócili uwagę na mężczyznę próbującego przedostać się do bloku mieszkalnego. Czujność ich nie zawiodła, podjęli interwencję. Okazało się, że mężczyzna wyłamał zabezpieczenie w drzwiach piwnicznych za pomocą łomu i szabrował pomieszczenie. Usłyszał już zarzuty w recydywie i został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z komisariatu na Bemowie podczas patrolowania dzielnicy spostrzegli mężczyznę, który próbował przedostać się do bloku mieszkalnego. Policjanci przypuszczali, że mężczyzna może złamać prawo. Podjęli interwencję. Hałas doprowadził ich do pomieszczeń piwnicznych. Tam spostrzegli wyłamane łomem drzwi i tego samego mężczyznę szabrującego piwnicę. Natychmiast zatrzymali Józefa O. i doprowadzili do komisariatu.

54-latek trafił do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili podejrzanemu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy bowiem okazało się, że mężczyzna był karany za podobne przestępstwa. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec Józefa O. środka izolacyjnego i sąd aresztował go na trzy miesiące. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna ma na sumieniu jeszcze inne takie zdarzenia i niewykluczone, że w tych sprawach również usłyszy zarzuty.

ms