Jechali po alkoholu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Jechali po alkoholu

Data publikacji 10.08.2017

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna kierujący pojazdem po drodze publicznej. Funkcjonariusze z Woli zatrzymali 41-letniego Marcina B. Drugi nietrzeźwy kierujący, który wpadł w ręce funkcjonariuszy to 25-latek, który miał w organizmie ponad pół promila. Przypominamy - nawet najmniejsza ilość promili w organizmie wpływa na szybkość i trafność podejmowanych na drodze decyzji.

Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego oraz swoim.  

Policjanci z Woli w godzinach rannych zatrzymali kierującego pojazdem m-ki peugeot. Kiedy tylko policjanci zaczęli z nim rozmawiać, natychmiast wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych – okazało się, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

U drugiego, kierującego pojazdem m-ki ford, badanie alkomatem wykazało ponad pół promila w organizmie.

Apelujemy: do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.

ms