Kolejny zatrzymany do kradzieży mazdy tymczasowo aresztowany - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Kolejny zatrzymany do kradzieży mazdy tymczasowo aresztowany

Data publikacji 10.08.2017

Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec dwóch mężczyznach podejrzanych o kradzież z włamaniem mazdy. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany podczas błyskawicznej akcji policjantów, kiedy próbował uciekać skradzioną mazdą. Drugi, 31-letni Adam Z. trafił w ręce policjantów kilka dni później podczas próby kradzieży kolejnego pojazdu. Podejrzani usłyszeli zarzuty, Adam Z. usłyszał je w warunkach recydywy.

Po godzinie 14 policjanci z bemowskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie, że doszło do kradzieży mazdy. Chwilę po tym funkcjonariusze spostrzegli jadący ulicami Bemowa skradziony pojazd. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu. Kierujący nie reagował na sygnały, nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Do pościgu włączyła się załoga z Bielan. Po chwili kierujący mazdą porzucił pojazd i uciekał pieszo. Zaraz po tym wpadł w ręce policjantów z Bemowa. Na miejsce przyjechała grupa dochodzieniowo-śledcza, odzyskany skradziony pojazd został zabezpieczony, 34-letni Sylwester B. trafił do policyjnej celi. Wartość odzyskanej mazdy została oszacowana na kwotę ok. 66.000 złotych.

Śledczy w tej sprawie gromadzili materiał dowodowy. Przypuszczali, że mężczyzna nie działał sam. Po kilku dniach policjanci z Bemowa zatrzymali drugiego z mężczyzn „na gorąco” przestępczego procederu. 31-latek podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem toyoty o wartości ok. 125.000 złotych. Śledczy ustalili również, że mężczyzna był w przeszłości karany za podobne przestępstwo.

Sylwester B. i Adam Z. zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem pojazdu marki mazda. Sylwester B. dodatkowo usłyszał zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, natomiast Adam Z. usłyszał jeszcze zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem pojazdu marki toyota. Mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

ms