Aktualności

Napadł na kobiety, za rozboje w recydywie został aresztowany na trzy miesiące

Data publikacji 09.08.2017

Trzy miesiące aresztu zastosował sad wobec 38-letniegio Krzysztofa S. Mężczyzna jest podejrzany o rozboje. Z ustaleń wynika, że sprawca napadł na kobiety, użył wobec nich przemocy uderzając i zadając ciosy, po czym zabierał pieniądze i dokumenty. Podczas ostatniej napaści wołanie o pomoc kobiety usłyszał mężczyzna, który natychmiast zareagował, ujął 38-latka i doprowadził go do komendy. Śledczy z Woli po zgromadzeniu dowodów przekazali Krzysztofa S. do prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach recydywy.

Przed południem policjanci z wolskiej komendy zostali zaalarmowani o tym, że doszło do napaści na kobietę. Z ustaleń wynika, że sprawca rzucił się na pokrzywdzoną, zadawał jej ciosy po czym zabrał pieniądze w wysokości ok. 80 złotych i uciekł. Wołanie o pomoc pokrzywdzonej usłyszeli przechodnie. Jeden z nich, nie czekając długo, ruszył w kierunku napastnika. Po chwili ujął go i doprowadził do komendy. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany.

Sprawą zajęli się śledczy z Woli. Gromadzili materiał dowodowy, zabezpieczyli ślady. Z ich informacji wynika, że mężczyzna jest podejrzany również o inną napaść na kobietę do której doszło pod koniec lipca br. Tym razem sposób działania sprawcy był taki sam. Kobieta utraciła pieniądze w wysokości ok. 250 złotych. Policjanci, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, ustalili, że Krzysztof S. był już wcześniej karany.

Zgromadzony materiał dowodowy wraz z podejrzanym trafił do prokuratury. Tam mężczyzna usłyszał dwa zarzuty rozboju w warunkach recydywy. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka izolacyjnego i sąd aresztował go na trzy miesiące. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna może mieć na sumieniu jeszcze inne takie zdarzenia i nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie może usłyszeć w tych sprawach zarzuty karne.

ms