Wpadł, gdy próbował wyłudzić kredyt - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Wpadł, gdy próbował wyłudzić kredyt

Data publikacji 17.07.2017

Zarzut usiłowania oszustwa oraz czynienie przygotowań do użycia dokumentu za autentyczny usłyszał w wolskiej komendzie 31-letni Marcin S. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Woli. Z ustaleń wynika, że 31-latek na podstawie fałszywych dokumentów chciał wyłudzić z placówki kredytowej pieniądze w wysokości 1.000 złotych. Wnioskując o kredyt mężczyzna przedłożył podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu. Za przestępstwo teraz może grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wolskiej komendy ustalili, że w jednej z placówek bankowych na terenie Woli, mężczyzna usiłuje wyłudzić kredyt. Z posiadanych informacji wynikało, że Marcin S. ubiegając się o kredyt w wysokości 1.000 złotych, przedłożył sfałszowany dokument o zatrudnieniu.

Policjanci zatrzymali 31-latka,  gdy ten przyszedł do placówki kredytowej, aby podpisać umowę o kredyt. Okazało się, że mężczyzna również czynił przygotowania do użycia dokumentu za autentyczny uprzednio podrobiony przez siebie dokument.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wolskiej komendy. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili podejrzanemu zarzuty. Za usiłowanie oszustwa zatrzymanemu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

ms