Usłyszał zarzuty za kradzież z włamaniem - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Usłyszał zarzuty za kradzież z włamaniem

Data publikacji 14.07.2017

Policjanci z wolskiej komendy wpadli na trop mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem do piwnic na terenie dzielnicy. Z ustaleń wynika, że sprawca po pokonaniu zabezpieczenia, włamał się do piwnic skąd dokonał kradzieży sprzętu agd oraz elementów budowlanych. Podczas zatrzymania 33-latek posiadał przy sobie jeszcze amfetaminę. Roman K. usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli pracowali nad sprawą związana z kradzieżą z włamaniem do piwnic na terenie dzielnicy. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ok. 1000 złotych. Policjanci przypuszczali kto najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za włamania. Po godzinie 10 mundurowi spostrzegli na ulicy idącego 33-letniego Romana K. Mężczyzna został zatrzymany. Przy sobie posiadał biały proszek, wstępnie okazało się, że jest to amfetamina.

Policjanci z wydziału do walki z przestepczością przeciwko mieniu, po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili podejrzanemu trzy zarzuty, dwa dotyczące kradzieży z włamaniem, jeden posiadania środków odurzających.

ms