Robił zwroty na butelkach, usłyszał 54 zarzuty oszustwa - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Robił zwroty na butelkach, usłyszał 54 zarzuty oszustwa

Data publikacji 13.07.2017

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy realizując czynności w związku z dochodzeniem dotyczącym oszustwa, przedstawili podejrzanemu 18-letniemu Piotrowi K. 54 zarzuty karne. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że mężczyzna deklarował zwrot kaucji za nieistniejące butelki. W taki sposób właściciel sklepu poniósł straty wynoszące ponad 45.000 złotych. 18-latkowi może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli zostali zaalarmowani o kilkunastu zdarzeniach dotyczących przestępstwa oszustwa do którego miało dochodzić od grudnia ubiegłego roku do maja br. na terenie sklepu. Policjanci po przeanalizowaniu materiału dowodowego przypuszczali kto jest za to odpowiedzialny. Okazał się nim 18-laetni Piotr K. który był pracownikiem sklepu.

Z wstępnych informacji wynika, że podejrzany najprawdopodobniej działał na szkodę pracodawcy w taki sposób, że rozbił zwroty za fikcyjne butelki, a następnie przywłaszczał za nie pieniądze. W taki sposób pokrzywdzony został narażony na straty wynoszące ponad 45.000 złotych.

Piotr K. usłyszał łącznie 54 zarzuty dotyczące oszustwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

ms