Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, usłyszał zarzut karny

Data publikacji 12.07.2017

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu. 20-latek kierując pojazdem marki peugeot pomimo wydania przez funkcjonariusza polecenia do zatrzymania pojazdu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się i nadal kontynuował jazdę. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Po krótkim pościgu Jakub J. zatrzymał pojazd skąd prosto trafił do bemowskiego komisariatu, gdzie usłyszał zarzut karny.

Było po godzinie 11. Policjanci z Bemowa realizując czynności służbowe oznakowanym radiowozem, przy ul. Maczka podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem marki peugeot. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania pojazdu. Kierujący 20-latek nie zatrzymał się i nadal kontynuował jazdę, przy czym dopuścił się popełnienia wykroczenia w ruchu drogowym, przejeżdżając skrzyżowanie na czerwonym świetle. Podczas pościgu, kierujący nadal jechał, wyprzedzając inne pojazdy, próbując uciec.

W końcu Jakub J. zatrzymał się, nie widząc możliwości ucieczki. Policjanci zabezpieczyli pojazd, którym poruszał się mężczyzna, 20-latek został zatrzymany i trafił do bemowskiego komisariatu. Po dokonaniu sprawdzeń, okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, Jakub J. usłyszał zarzut karny w związku z niewykonaniem polecenia zatrzymania pojazdu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ms