Od wykroczenia do przestępstwa - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Od wykroczenia do przestępstwa

Data publikacji 11.07.2017

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy interweniowali wobec dwóch 24-latków w związku z zakłóceniem porządku publicznego. Agresywni mężczyźni nie chcąc wykonywać poleceń policjantów, znieważyli i naruszyli ich nietykalność. Daniel R. i Adam O. zostali zatrzymani. Jeden z nich odpowie jeszcze za paserstwo, a drugi za uszkodzenie mienia. Obaj nie unikną odpowiedzialności również za wykroczenia.

Było po godzinie 19. Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie o tym, że w pobliżu sklepu dwóch mężczyzn spożywa alkohol i zakłóca porządek publiczny. Funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam zastali dwóch 24-latków, będących pod wpływem alkoholu. Podczas interwencji obaj byli wobec policjantów agresywni i nie chcieli wykonywać ich poleceń. W pewnym momencie rzucili się na nich, używali słów wulgarnych, do tego jeden z nich zniszczył powłokę lakierniczą radiowozu. Danielowi R. i Adamowi O. nie udało się powstrzymać interwencji mundurowych. Obaj zostali zatrzymani. Podczas sprawdzeń okazało się, że Daniel R. posiada przy sobie telefon komórkowy który jest poszukiwany przez inna jednostkę w związku z kradzieżą do której doszło w styczniu br.

Telefon komórkowy został zabezpieczony, dwóch 24-latków trafiło do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mają około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów. Dodatkowo Adam O. usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, Daniel R. zarzut paserstwa. Mężczyźni odpowiedzą również za zakłócanie porządku publicznego oraz używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym.

ms