Zatrzymani w pościgu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Zatrzymani w pościgu

Data publikacji 10.07.2017

Policjanci z wydziału patrolowego z wolskiej komendy zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Z ustaleń wynika, że sprawcy wtargnęli do budynku po czym przecięli kable zasilające i dokonali kradzieży kamery. Straty zostały oszacowane na kwotę ok. 1600 zł. Jeden z zatrzymanych dodatkowo posiadał przy sobie narkotyki. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Było po godzinie 20. Policjanci z Woli zostali zaalarmowani o tym, że na terenie posesji w dzielnicy najprawdopodobniej doszło do kradzieży, a sprawcy uciekli. Łupem były kamery monitoringu, które zostały oszacowane na kwotę ok. 1600 zł. Funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego udali się na miejsce. Tam po ustaleniu okoliczności zdarzenia, rozpoczęli poszukiwanie osób podejrzewanych o kradzież. Chwilę po tym spostrzegli dwóch młodych mężczyzn, którzy na ich widok próbowali uciec. Policjanci rozpoczęli pościg i zatrzymali 19-latków, Macieja Ż. i Michała M. Okazało się, że Maciej Ż posiadał przy sobie jeszcze marihuanę.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Policjanci z wydziału do walki  z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili podejrzanym zarzuty kradzieży. Dodatkowo Maciej Ż usłyszał jeszcze zarzut dotyczący posiadania środków odurzających.

ms